ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

Online satış işlemi tamamlanan araçlar iskeleye sefer saatine 45 dk. kala alınmaya başlayacaktır. Sefere son 15 dk. kala online araç geçişlerine izin verilmeyecektir.

15 dk. kala ilgili sefere ait online işlem alınamadığı için yolcularımızın mağduriyet yaşamamaları adına 45 dk. öncesinden iskelede olmaları önemle rica olunur.

Online rezervasyon işlemi sefere 24 saat kala bilet satış işlemi gerçekleşmemiş ise iptal olur.

Online satış işlemi yapıldıktan sonra tarafınıza iletilen PNR numarası sefere binişte gerekli olacağı için kolay ulaşılabilecek bir yere not edilmelidir.

ONLINE REZERVASYON İŞLEMİNDE VEYA ONLINE SATIŞI BİLETE ÇEVİRME İŞLEMİNDE GİŞEDE PNR NUMARASI MUTLAKA GEREKLİDİR. (Lütfen online satış ve rezervasyon işlemlerinde e-posta adresinizi veya SMS ile bildirim istiyorsanız cep telefonu numaranızı doğru girdiğinizden emin olunuz.)

Sefer saatinden 1 saat öncesine kadar müsaitlik durumuna göre bilet satışı yapılabilmektedir.

Her türlü sorularınızı 444 0 752 numaralı çağrı merkezimize iletebilirsiniz.

İyi Yolculuklar Dileriz...

İNDİRİMLİ YAYA YOLCU TİPLERİ

Gestaş Deniz Ulaşım Tic. A.Ş’nin indirimli geçişleri sadece yaya yolcuları kapsamaktadır.

Öğrenciler; 6 yaş üzeri Türkiye Cumhuriyeti bünyesindeki herhangi bir eğitim öğretim kurumunda, Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurumca hazırlanan öğrenim belgesi sahipleri yolcularımıza %66 indirim uygulanmaktadır.

Yaşlılar; 65 yaş üzeri yolcularımıza %50 indirim uygulanmaktadır.

GestCard sahipleri; GESTAŞ A.Ş’nin kartlı geçiş sistemi olan Gestcard sahibi yaya yolculara %33 indirim uygulanmaktadır.

İNDİRİMLİ ARAÇLI YOLCU TİPLERİ

GestCard sahipleriG; GESTAŞ A.Ş’nin araçlar için düzenlenmiş kartlı geçiş sistemi olan Gestcard sahibi araçlı yolculara ön ödemeli yüklemelerde %15; avanslı ödemelerde %10 indirim uygulanmaktadır.

ÜCRETSİZ YAYA VE ARAÇLI YOLCU TİPLERİ

Gaziler, Gazi ve Şehit yakınları; TC. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Şehit Yakınları ve Gaziler Dairesi Başkanlığı tarafından verilmiş Gazi, Gazi ve Şehit yakını kartına sahip yolcularımıza yaya olarak ücretsiz geçiş hakkı tanınmaktadır.

Engelliler;T.C Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı, T.C Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlü ve Yaşlı Genel Müdürlüğü tarafından verilmiş özürlü kimlik kartına sahip yolcularımıza yaya olarak; yine özürlü kimlik kartının yanında engelli araç kartı bulunan ya da ruhsatında engelli ibaresi olan yolcularımıza araçlı olarak ücretsiz geçiş hakkı tanınmaktadır.

T.C Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından verilen Sarı Basın Kartı sahibi basın mensupları yaya olarak; yine T.C Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından verilen Araç Basın kartına sahip basın mensupları, Sarı Basın Kartı’nı da ibraz ettikleri takdirde araçlı olarak ücretsiz geçiş yapabilmektedir.

Çocuklar; 0-84 ay arası ücretsizdir. (7 yaşına kadar, 7 yaş da dahil)

 • İndirimli veya ücretsiz bilet sahipleri, gişe görevlilerine kendilerine indirim veya ücretsiz geçiş hakkı tanıyan belgelerini eksiksiz olarak göstermekle yükümlüdür. Belgelerin eksik veya hatalı olması durumunda tam biletle aradaki fark, yolculuk öncesi gişede tahsil edilir.
 • Satın alınan araç biletinin yanlış kategoride olması durumunda, yeni araç tipiyle hatalı araç tipi arasındaki ücret farkı yolculuk öncesi gişede tahsil edilir.
 • Sefer saatine en az 2 saat kala ve sefer gerçekleştikten sonra bilet iadesi alınmamaktadır.
 • Online rezervasyonlar, sefer saatinden en az iki saat önce bilete çevrilmelidir. Aksi takdirde rezervasyon geçersiz sayılacaktır.

444 0 752

satis@gdu.com.tr
Genel Müdürlük Cevat Paşa Mah. Kayserili Ahmet Paşa Cad. İl Özel İdare Binası No: 26 Kat: 4-5 Çanakkale

GEYİKLİ-BOZCAADA / KABATEPE-GÖKÇEADA

 1. Online işlemler sadece https://online.gdu.com.tr adresinden yapılmaktadır. 
 2. Sefere 24 saatten fazla bir süre olduğu durumlarda rezervasyon yapılabilmektedir. Ancak araç rezervasyonu, sefere son 24 saat kalana kadar satın alma işlemi yapılmalıdır. Aksi takdirde rezervasyon iptal olur. 
 3. Geyikli-Bozcaada, Bozcaada-Geyikli hattında sefere 1 saat kalana kadar online bilet alımı yapılabilmektedir. Sefere son 1 saat kala online bilet satışı kapanmaktadır.
 4. Kabatepe-Gökçeada, Gökçeada-Kabatepe hattında sefere 2 saat kalana kadar online bilet alımı yapılabilmektedir. Sefere son 2 saat kala online bilet satışı kapanmaktadır... 
 5. Kabatepe-Gökçeada, Gökçeada-Kabatepe hattında aktarma uygulaması geçerlidir. Aktarma geçerlilik süresi 6 saatle sınırlıdır. Aktarma yapılacak güzergahtaki gişeye 6 saatlik aktarma dilimi geçmeden önce PNR numarası bildirildiği takdirde ücretsiz geçiş hakkı kazanılır
 6. Geyikli-Bozcaada, Kabatepe-Gökçeada, Gökçeada-Kabatepe hattında, online bileti olan araç sahipleri, sefere 15 dakika kalana kadar gişeye ya da mobil görevlilere PNR numarasını onaylatmak zorundadır. Aksi takdirde bileti iptal/iade koşullarına göre iptal olunur. 
 7. Geyikli-Bozcaada, Kabatepe-Gökçeada, Gökçeada-Kabatepe hattında bileti olan yolcu, bilet aldığı sefere katılmak istemediği takdirde, biletini iptal/iade koşullarına göre iptal edebilir.
 8. Biletini iptal eden araç sahibi, katılmak istediği sefere yeni online bilet alabilir ya da sıra usulüyle gişeden nakit ödeme yaparak sefere katılabilir
 9. Kabatepe-Gökçeada, Gökçeada-Kabatepe hattında online bilet alımı esnasında 'gidiş-dönüş' tercih edilebilir.
 10. Geyikli-Bozcaada hattında ise 'gidiş-dönüş' seçimi yapılmamaktadır. Bozcaada’dan dönüşlerde sadece rezervasyon (ücretsiz) işlemi yapılır.

İPTAL / İADE KURALLARI

 1. Sefere 1 saat kala ve sonrasında yapılan iptallerde bilet ücreti iade işlemi yapılamamaktadır. 
 2. Sefere 8 saat ile 1 saat kala zaman aralığında yapılan iptallerde bilet ücreti, yüzde 50 kesinti ile iade edilir. 
 3. Sefere 8 saat kalaya kadar yapılan iptallerde bilet ücreti, yüzde 10 kesinti ile iade edilir. 

BOZCAADA DÖNÜŞLERİNDE REZERVASYON KURALLARI

 1. Bozcaada-Geyikli hattında sefere son 1 saat kalana kadar rezervasyon işlemi yapılabilmektedir. 
 2. Aynı plaka ile aynı gün sadece 1 kez rezervasyon yapılabilmektedir. Rezervasyonlarını iptal eden yolcular, gün içerisinde sadece 1 kez daha rezervasyon yaptırabilmektedir.
 3. Rezervasyonlu araçlar sefere 45 dakika kala iskeleye alınmaya başlanacaktır. Sefer saatine 15 dakika kalana kadar trafik noktasından geçiş yapmadığı takdirde rezervasyonu iptal olur.
 4. Geyikli – Bozcaada hattında yaz döneminde Trafik Komisyonu kararına göre;
  1. OTOBÜS (33+ kişilik) girişlerine 1 Haziran 2018 – 17 Eylül 2018 tarihleri arasında izin verilmemektedir.
  2. a) KAMYON, TIR, İŞ MAKİNASI, MİDİBÜS (19-32 kişi), MİNİBÜS (8-18 kişi) araç tiplerinin girişlerine Cuma – Cumartesi - Pazar günleri izin verilmemektedir. Diğer günlerde adaya giriş yapabilirler. Bu araç tipleri dini ve milli bayramlar ile festivaller haricinde geçişlerini Pazartesi – Salı – Çarşamba - Perşembe günleri yapabilirler.

GESTCARD KULLANICILARI ONLINE BİLET KURALLARI

 1. Daha önceden gestcard.com.tr üyeliği bulunan müşterilerimiz bu üyelik bilgileriyle giriş yaparak online bilet satın alabilirler.
 2. Daha önceden üyelik yapmamış Gestcard yolcuları, yeni üyelik yaparak biletlerini indirimli olarak satın alabilir. Üyelik esnasında dikkat edilmesi gereken kural, Gestcard ilk alım esnasında verilen T.C. numarasının aynı olması gerekmektedir. Yanlış girilen TC Nosu durumunda çağrı merkezimizi (444 0 752) arayarak düzeltmenin yapılması gerekmektedir
 3. Gestcard sistemi ile online üyelik esnasında girilen T.C. numarasının farklı olması durumunda Gestcard indiriminden yolcu yararlanamaz
 4. Online bilet ücretleri, Gestcard sözleşmelerinde geçen oran miktarı kadar indirim uygulanarak ücretlendirilir.
 5. Online bilet ödemelerini ister Gestcard hesaplarındaki bakiyeden ister kredi kartlarıyla yapabilirler

Her Türlü Sorularınızı 444 0 752 numaralı çağrı merkezimize iletebilirsiniz.

İyi Yolculuklar Dileriz...